Lt / En
Raudonasis signalas! Pokalbių šou ant nesėkmės slenksčio
2013.II.08
Vasario 8 d., penktadienį, 19 val.

„Olofas Olssonas ištobulino performanso-paskaitos kaip komedijos žanrą ir pasiūlė dar kartą permąstyti, kaip šiuolaikinis menas galėtų išreikšti save kaip švelnią galią. Jis pasidalino virtine pasakojimų, kuriuose jis kritiškai pavaizdavo kasdienius politinio korektiškumo ir tarpkultūrinio bendradarbiavimo mechanizmus, kurie yra gajūs šių dienų meno akademijose. Jis prisiminė, kad jo tėvams, kurie susitiko ir pradėjo jį septintajame dešimtmetyje Maljorkoje, ši sala buvo tokia nebrangi, kad jie „pamiršo“, jog Ispanija tuo metu buvo valdoma diktatoriaus. Jei jie būtų buvę politiškai korektiški, svarstė Olssonas, jis niekada nebūtų gimęs.“
(Citata iš „Kalbantis viešasis menas“, Ronald Jones, „Frieze” žurnalo blogas, 2012 m. balandžio 4 d.)

Olofas Olssonas (g. 1965) gyvena ir kuria Kopenhagoje. Devintajame dešimtmetyje O. Olssonas daugiausia dirbo piratinio bendruomeninės radijo stoties DJ’ėjumi, vėliau ėmė kurti vizualiųjų menų srityje, nuo 2007 m. didžiausią dėmesį skirdamas performanso žanrui.

Šis pokalbių šou yra Šiuolaikinio meno centro projekto „Išnašos. Kiekvienas kūrinys kaip skirtingas įėjimas į tą pačią parodą“ dalis (2013 02 14 – 03 17). Projektą remia „Nordic Culture Point“.
Kalendorius
Kvietimas kūrėjams
Menininkų kalendoriai 2021
Lietuvos vizualiųjų menų vitrina
59-oje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Robertas Narkus
Virtuali paskaita apie menininko Michaelio Rakowitzo istorinius ir politinius kūrybos kontekstus
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Archyvas