Lt / En
Nikos Papastergiadis: Kas yra Pietūs?
2009.III.10, antradienį, 18.00
Pastarąjį dešimtmetį vis daugiau istorikų, politikos tyrinėtojų ir aktyvistų bei kultūros praktikų susidomi Pietų idėja. Ši sąvoka naudojama tyrinėjant, koks palikimas ir ryšiai formuoja žmonių, įsikūrusių milžiniškame regione (apimančiame Afriką, Aziją, subkontinentus, Pietų Ameriką, Australiją ir Okeaniją) gyvenimus. Geopolitiniu požiūriu Pietūs neapsiriboja vien Pietų Pusrutuliu, kadangi apima elementus, esančius abiejose pusiaujo pusėse. Tai sąvoka, kurią galima vartoti vietoje labiau įsitvirtinusių (bet pasenusių) terminų Trečiojo pasaulio šalys arba Besivystančios šalys. Šioje paskaitoje nagrinėjama, kaip sąvoka Pietūs gali būti naudojama apibūdinant daugialypę geopolitinę patirtį visose pokolonijinėse teritorijose (netgi priklausančiose Europos žemynui).


Nikos Papastergiadis yra Melburno universiteto Kultūros ir komunikacijos mokyklos profesorius. Papastergiadis nuo pat savo karjeros pradžios teikė konsultacijas vyriausybės institucijoms kultūrinių identitetų klausimais. Jis taip pat dalyvavo įvairiuose kolaboraciniuose projektuose kartu su žinomais teoretikais ir menininkais, tokiais kaip John Berger, Jimmie Durham ir Sonya Boyce. Šiuo metu jis daugiausiai tyrinėja, kaip skaitmeninės technologijos lemia istorinius pokyčius šiuolaikiniame mene ir kultūros institucijose. Papastergiadis neseniai išleido knygą Erdvės estetika: menas, vieta ir kasdienybė (Spatial Aesthetics: art, place and the everyday (2006), kurioje nagrinėjami nauji šiuolaikinio meno procesai ir kontekstai, ir kartu su Scottu McQuire‘u sudarė knygą Imperijos, griuvėsiai ir tinklai (Empires, Ruins and Networks (2005).


Nikos Papastergiadis vizitą Vilniuje remia Australijos menų taryba.
Prie šios paskaitos taip pat prisidėjo Australijos ambasada Švedijai ir Baltijos šalims (Stokholmas) ir Australijos konsulatas Vilniuje.
Galerija
Kalendorius
Kvietimas kūrėjams
Menininkų kalendoriai 2021
Lietuvos vizualiųjų menų vitrina
59-oje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Robertas Narkus
Virtuali paskaita apie menininko Michaelio Rakowitzo istorinius ir politinius kūrybos kontekstus
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Archyvas